Co je a jak použít Headless Clienta

 

Co je Headless Client?

Headless Client je program spuštěný na jiném PC než je server. V praxi funguje tak, že každé AI spawnuté na serveru zabírá určitý výpočetní výkon serveru. Headles Client pomáhá výpočetním výkonem jiné stanice než je server a tím zvýšit plynulost bojiště. Na této stanici lze současně hrát i použít headless clienta. Bohužel se značným úbytkem FPS. Vhodné pro Zeuse, méně pak pro hráče.

Co je potřeba:

Rychlé a stabilní připojení optimálně 25Mbit oba směry.

Veřejnou IP, kterou mi musíš poslat. Je to nutné, protože HC funguje na Whitelistu.

Cpu I5 6600k a vyšší.

Stáhnout Arma 3 server tool.

1. Stáhnout Arma 3 server tool je celkem jedno kam. Pokud bude na jiném disku než máte Armu 3 mělo by to snížit dopad na vaše FPS při hraní se zaplým HC.

2. Stáhni si z Discordu v důležitých aktuální verzi BAT souboru HC.

3. Vyber si místo, kde si vytvoříš složíš složku „mods“, kam si vytvoříme zástupce pro jednotlivé mody. Tato složka bude mít pár kilobajtů. Např. G:\mods

4. Otevři soubor „Simlink moderna Arma HC“ v textovém editoru nejlépe notepad++. A změn si cesty dle obrázku. „G:\mods\@2035_russian_armed_forces“ na např. „C:\Users\uživatel\Desktop\mods\@2035_russian_armed_forces

Musíš přepsat cestu u všech modů, jelikož je to peklo dělat ručně použij tool Najít/Nahradit.

Potom musíš přepsat cestu ke steam workshopu. Většinou je to poblíž Army. „G:\SteamLibrary\steamapps\workshop\content“ například na „C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\workshop\content“ zde už to jedno není musíte si ověřit správnost. A pak přepsat také u všech modů v BAT souboru. Ulož si to klikem na disketu.

5. Otevři soubor HC_1 v textovém editoru a přepiš adresu ke spoušťáku Arma 3 serveru „F:\SteamLibrary\steamapps\common\Arma 3 Server\arma3server.exe“ Vše ostatní jsem přednastavil.

6. Dále je nutné si přepsat cestu k zástupcům modu. „G:\mods\@2035_russian_armed_forces“ na např. „C:\Users\uživatel\Desktop\mods\@2035_russian_armed_forces“ zase pro všechny mody.

7. První spusť jako správce BAT soubor „Simlik moderna Arma HC.bat“. Objeví se na sekundu konzole. Poté si zkontroluj funkčnost zástupců tak, že na ně poklepeš. Pokud se ti neotevře danný mód a vyskočí chyba. Máš někde chybu v cestě.

8. Druhý spusť jako správce BAT soubor „HC_1.bat“. Zapne se Arma konzole a začne se připojovat na BG server.